Zaznacz stronę

Tabletki na potencję można kupić bez recepty lub na receptę, te drugie mają silniejsze działanie, jednak nie warto ich przyjmować na własną rękę, lepiej skonsultować się z lekarzem. Zaburzenia erekcji wcale nie są taką rzadką przypadłością, jak mogłoby się wydawać, na takie problemy cierpią Panowie w różnym wieku, dlatego nie warto kojarzyć ich wyłącznie z  osobami w starszym wieku. Większość tego typu preparatów zawiera sildenafil, który jest składnikiem aktywnym. Jak stosować tabletki i czy są bezpieczne?

Co wywołuje problemy z potencją?


Przyczyny problemów z potencją mogą być różne i nie jest prawdą, że dotyczą wyłącznie mężczyzn w starszym wieku, gdyż bardzo wielu młodych Panów również uskarża się na takie problemy. Z czego to wynika? Przede wszystkim chodzi o nieodpowiedni, niezdrowy tryb życia, który wpływa bardzo negatywnie zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie. Brak wystarczającej ilości snu, przemęczenie, zbyt szybkie tempo życia, wpływa bardzo niekorzystnie. Tak, więc problemy z potencją mogą mieć podłoże fizyczne. Bywa też i tak, że problem leży w głowie i dotyczy na przykład złych relacji z partnerką, traum z przeszłości, nieśmiałości itp. Jeżeli problem jest natury psychicznej, tabletki na potencję w ogóle nie rozwiążą sprawy. W tym wypadku niezbędna jest konsultacja z psychologiem. Niektóre leki również negatywnie wpływają na sprawność seksualną mężczyzn, zaburzenia erekcji niekiedy mogą być pierwszym objawem dużo poważniejszych chorób.

Jak działają takie preparaty?


Tabletki an potencję działają na układ krążenia, ich głównym zadaniem jest podnoszenie rożności naczyń, dzięki temu do ciał jamistych dopływa więcej krwi i możliwe jest osiągnięcie i utrzymanie wzwodu. Najczęściej takie działanie jest wystarczające, aby mężczyzna mógł odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny z partnerką. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę tego, że tabletki na potencję nie pomogą w zwiększeniu ochoty na seks. Preparaty na potencję nie będą skuteczne w przypadku osób cierpiących na depresję, dotkniętych różnego rodzaju problemami psychicznymi czy emocjonalnymi.