Zaznacz stronę

Chociaż wielu mężczyzn nie przyznaje się do zaburzeń erekcji, prawda jest taka, że takie problemy dotykają panów w coraz młodszym wieku. Dlaczego się tak dzieje i jak można temu zapobiec? Czy rozwiązaniem są tabletki na erekcję, czy lepiej ich unikać?

Tabletki na receptę


Tabletki n erekcje dostępne na receptę, wymagają konsultacji lekarskiej, to wskazane, jeżeli problem jest ciągły i nie ustępuje, nawet po zmianie nawyków żywieniowych i trybu życia na zdrowszy. Kluczowe jest to, aby poznać źródło problemu, dopiero wtedy można rozpocząć skuteczne leczenie – to podstawa. Jeżeli chodzi o środki na receptę to oczywiście są skuteczne, gdyż są to leki, które były wielokrotnie przebadane pod względem skuteczności, a także skutków ubocznych. Leki na erekcję wpływają na układ krążenia, dowiedziono, że mają one bardzo korzystny wpływ na nabłonek naczyń krwionośnych. Bardzo często są stosowane również w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Tabletki będą pomocne w sytuacjach, gdy prowadzimy niezdrowy tryb życia albo jesteśmy przemęczeni, a chcemy współżyć. Można się nimi wspomagać również w starszym wieku. Zawsze warto jednak poznać źródło takich dolegliwości, bo mogą niekiedy zwiastować poważniejsze choroby.

Tabletki bez recepty


Obecnie na rynku można dostać środki na erekcję bez recepty, które są równie skuteczne, jak te na receptę ze względu na to,  że posiadają podobny skład. Oczywiście preparaty na erekcję bez recepty są traktowane jak suplementy diety, dlatego też nie są tak kontrolowane i sprawdzane, jak leki. Warto wziąć to pod uwagę. W tym wypadku warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie jak bierzemy inne leki czy mamy problemy  z sercem.